Informacje Dla Lekarzy

Od 2017 roku organizujemy w Częstochowie konferencje poświęcone tematyce chorób hematologicznych pod tytułem „HEMATOLOGIA z BLISKA – praktyczne aspekty diagnostyki i terapii”. W ramach tego projektu również okresowo odbywają się warsztaty poświęcone zaburzeniom krzepnięcia pod nazwą „HEMOSTAZA z BLISKA”.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w kolejnych konferencjach naukowo-dydaktycznych z tego cyklu.
Kolejna X edycja odbędzie się w październiku 2024r. ( miejsce obrad w trakcie negocjacji). Ideą przewodnią tej edycji będzie, jak zawsze, przekazanie jak największej ilości praktycznych wskazówek dotyczących diagnostyki różnicowej chorób z manifestacją kliniczną pod postacią zaburzeń hematologicznych.

Będzie ona poświęcona zagadnieniom dotyczącym kompleksowej opieki medycznej nad pacjentem hematologicznym.
Mam nadzieję, że nasze październikowe szkolenie dedykowane lekarzom rodzinnym i lekarzom internistom oraz lekarzom specjalistom innych dziedzin medycyny spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Do udziału zapraszamy również diagnostów laboratoryjnych i transfuzjologów, których zainteresować może tematyka kompleksowego zabezpieczenia chorych od początku procesu diagnostycznego – przy podejmowaniu ważnych decyzji i działań związanych z rozpoznawaniem chorób układu krwiotwórczego i chłonnego i w czasie ich intensywnego leczenia.

Ideą przewodnią tego pomysłu (co wyraża również tytuł naszej konferencji) jest przekazanie jak największej ilości praktycznych wskazówek diagnostycznych i terapeutycznych dotyczących leczenia pacjenta hematologicznego w sytuacji znacznego oddalenia od wysoko specjalistycznych placówek medycznych zajmujących się chorobami krwi.

Konferencja ma również charakter warsztatowy. Będzie połączona z szeroką dyskusją dotyczącą zagadnień praktycznych i przypadków klinicznych. Szczegółowe informacje i możliwość rejestracji (bezpłatnej) uzyskacie Państwo logując się na stronę konferencji  www.hematologiazbliska.pl
Więcej informacji na temat zagadnień poruszanych na poprzednich konferencjach i na temat sylwetek naszych wykładowców znajdziecie Państwo w zakładce – konferencje fundacji

Elżbieta Morawiec-Szymonik
Prezes Fundacji „Przy Tobie”